Szkółka piłkarska dla dzieci Juventus Academy Piekary Śląskie bazując na wzorcach i programach szkoleniowych opracowanych przez JUVENTUS F.C szkoli dzieci i młodzież od 5-go do 15-go roku życia. Od 01.01.2024 roku akademia została oznaczona SREBRNYM CERTYFIKATEM w Programie Certyfikacji Szkółek Piłkarskich Polskiego Związku Piłki Nożnej. Juventus FC jest autorem największego programu szkoleniowego na świecie. W ramach projektu funkcjonuje ponad 70 akademii zlokalizowanych na całym globie, z czego 24 akademie znajduje się w Europie. W projekcie Juventus Academy zrzeszonych jest ponad 20 tysięcy zawodników i zawodniczek. Obecnie w Polsce funkcjonuje 7 akademii Juventus Academy, które zlokalizowane są w: Piekarach Śląskich, Bydgoszczy, Legnicy, Rzeszowie, Toruniu, Warszawie oraz Wrocławiu.

Akademia z Piekar Śląskich działa w ramach międzynarodowego projektu Juventus Academy, organizowanego przez klub z Turynu już od 2013 roku.  Od 2021 roku podmiotem kontynuującym projekt jest klub J Academy Piekary Śląskie Sp. z.o.o.

Współpraca z najbardziej utytułowanym włoskim klubem, oprócz wcześniej wspomnianego autorskiego modelu szkolenia, wiąże się z regularnymi wizytami włoskich trenerów w Piekarach Śląskich. Podczas wizyt, eksperci z Turynu przyglądają się zajęciom prowadzonym przez naszych trenerów, wyróżniającym się zawodnikom, którzy trafiają do bazy skautingowej  oraz funkcjonowaniu akademii jako całości.  Celem wizyt jest nieustanny rozwój trenerów oraz akademii.

Klub Juventus Academy Piekary Śląskie tworzą ludzie, którzy mają dużą wiedzę i doświadczenie w swojej pracy. Trenerzy pracujący w akademii posiadają bardzo wysokie kwalifikacje trenerskie.

Nasze zajęcia odbywają się na świetnie przygotowanych obiektach, należących do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich, gdzie do dyspozycji mamy pełnowymiarowe boiska naturalne oraz boisko ze sztuczną nawierzchnią.